Chceme přinést netradiční zážitek dětem

19. dubna 2020 to v Praze vypukne. Ptáte se co? Dětský překážkový závod, který otevřeme především dětem z dětských domovů a sociálně slabých rodin. 

Důvod je za nás jednoduchý. Sport sbližuje, učí trpělivosti a cílevědomosti a zároveň podporuje aktivní životní styl. Oni jsou malí a svět čeká na to, až ho objeví. Bezstarostné dětství ale nemají. Ačkoliv se jim tety a strejdové věnují naplňují, teplo rodinného kruhu nepociťují a vyrůstají v institucionální péči. Jejich rodiče možná svedly na scestí drogy, alkohol, nebojí se udeřit ránu svým dětem nebo nemají finanční prostředky, aby svým dětem poskytly základní zázemí. Jindy s rodiči vyrůstají, ale jsou na hranici chudoby a řada běžně dostupných věcí je pro ně nedosažitelná.Trávení volného času tak záleží na možnostech, které jim okolí nabízí. Sport přitom vede k cílevědomosti, učí trpělivosti a nutí vystoupit z komfortní zóny. Díky sportu vznikají (i nerozlučitelná) přátelství i partnerství. Právě to chceme dětem z pražských dětských domovů, azylových domovů a sociálně slabých rodin poskytnout – objevit kouzlo pohybu a radost z překonání překážek.

A rozhodli jsme se nebát říci si o pomoc!

👉 https://www.darujme.cz/projekt/1202523

První úspěšná výzva je za námi

Jedna z nás se rozhodla, že výzvu podpoří a udělala svou soukromou výzvu. Ta vynesla 16 100 Kč! Když k tomu připočteme 11 000 Kč grant a další 2 500 Kč, máme už solidní základ na závod. Partnerem se totiž stane Heart Race a my budeme moci využít jejich překážky, medaile i trička. Protože každý z nás můžeme udělat dobrou věc, ale společně uděláme nevyčíslitelný zážitek!