Letošní podpora

Protože chceme, aby naše pomoc dávala smysl, v každém roce vybereme jednu organizaci, kterou po celý rok podporujeme. Polovinu výtěžku z každé akce věnujeme právě jí.

Komu chceme pomoci letos?

Letošní organizací, kterou podpoříme polovinou výtěžku z každé naší charitativní akce, je Nadační fond Pink Bubble, který pomáhá onkologicky nemocným dětem a dospívající plnit jejich sny, přinášet zážitky a byl energií a motorem v náročné léčbě. Fond je tady pro mladé lidi, kterým zkomplikovalo život onkologické onemocnění, být šťastnější a postavit se co nejdříve zpátky na vlastní nohy. Příjemcům jejich pomoci říkají důvěrně “BUBLINY” a ke každému z jejich příběhů přistupují osobně. Protože každý, kdo se na ně obrátí, je pro ně jedinečný. A my víme, že za Nadačním fondem Pink Bubble stojí úžasné dámy, jsme rádi, že je můžeme podpořit a vykouzlit radost těm, kterým do života vstoupilo nelehké onemocnění.

Kam pomoc mířila v minulém roce?

V letošním roce podporujeme Dětské krizové centrum v Praze, které má často velmi smutnou roli – prostředníka, který pomáhá týraným a zneužívaným dětem, často od svých nejbližších, s překonáním prvním šoků. Trauma si ale děti ponesou po celý svůj život. DKC jsme podpořili částkou 150 tis. Kč, které organizace využila na

  • rekonstrukci a vybavení nového pracoviště na Roztylském náměstí v Praze, které organizace otevřela 10. 10. 2019.
  • na práci terapeutů (psychologů a sociálních pracovníků) v prvním čtvrtletí 2020, kteří pomáhají dětem týraným, zneužívaným či dětem v nelehké životní situaci.

Proč právě nové prostory?
„Nové prostory jsme potřebovali, protože naše stávající kapacita byla nedostatečná a každoročně jsme museli odmítnout asi 100 dětí a rodičů, kteří se na nás obraceli s prosbou o pomoc. Díky nových prostorám předpokládáme navýšení kapacity centra cca o 50-60 klientů ročně. V loňském roce jsme pomohli 356 dětem, v letošním roce k 10.12. už to bylo více než 400. Navýšili jsme také kapacitu pracovníků o jednu sociální pracovnici a jednu psycholožku,“ uvedla Jana Pěchová z DKC.