Nezařazené

Jaký byl rok 2022?

Náš spolek prošel za dobu svého trvání dalekou cestu. Pomohli jsem obrovskému množství lidí.
Rok 2021 byl velmi náročný pro nás všechny, nikdo nevěděl, jak bude vypadat rok 2022. Všichni se bojí, co nás bude čekat. Činnost spolku byla utlumena. Nechtělo se nám plánovat akce, u kterých jsme nevěděli, jestli budou moci proběhnou. V průběhu roku jsme se spojili s Klárkou a zvažovali jsme zda spolek neukončit. Nakonec padlo rozhodnutí pokračovat dále. Udělali jsem administrativní změny. Na pozici předsedy jsem nastoupil já Honza Jirkal. Do spolku jsme přibrali Zuzku Jirkalovou.
Momentálně tedy spolek funguje ve složení:
Jan Jirkal
Zuzana Jirkalová
Klára Višňovská
Možná je pro některé překvapení, že už nevybíráme příspěvky za členství. V době covidu bylo těžké se scházet a volit rady a další věci, které bychom měli dodržovat při klasickém členství, proto jsme se rozhodili pro variantu, kde jsme pouze tři osoby ve spolku. Nic to ale nemění na vaší možné kontrole naší činnosti přes transparentní učet spolku a na základě každoroční zprávy spolku, která musí být veřejně přístupná na našich stránkách.
Tímto vám také chceme poděkovat za důvěru a podporu našeho spolku Sportem plníme sny.

Květnová výzva🌸

Je každoroční výzva, při které za naběhané kilometry posíláme peníze potřebným. Na konci dubna přišel dotaz od členů, jestli proběhne tradiční charitativní běžecká Květnová výzva. Unaveni z předchozího roku, kdy se nedalo nic dělat a každý měl přesto hlavu plnou starostí, jsme se nejdříve rozhodli Květnovou výzvu nepořádat. Pak po několika zprávách od lidí jsem se rozhodli udělat květnovou výzvu, alespoň v malém provedení. Tímto bych chtěl poděkovat Pavlovi Součkovi za pomoc.
Tento rok nebyla výzva nikomu přímo věnovaná. Vybralo se 16 514 Kč, které se postupně darovali v následujících akcích.

Letní Tučňák Challenge 10. 8. 2022 ☀️

Naštěstí se situace s covidem stabilizovala a plánování dalších akci bylo mnohem jednodušší. Letní tučňák challenge je spojení jízdy na paddleboardu cca 100 m, 5 burpees, jízda zpět uběhnou 50 m a udělat 5 burpees. Tento rok jsme opět zavítali do Žlutých Lázní, akce jsme zahájili charitativní aukcí, následovala závodní challenge. Výtěžek této akce putoval na pomoc rodině malé Dominiky.
Vybralo se 30 000 Kč.

Agoge race charity 8. 10. 2022 💜

Je nový projekt spolku. Jedná se běžecký překážkový závod pro děti a dospělé. Tento závod proběhl pod záštitou starosty Městské části Prahy 9 za podpory Spartaku Hrdlořezy a dalších partnerů.Závod a jeho výtěžek byl věnován malé Terezce.
Výsledná částka byla 60 000 Kč.

Charitativní mikuláš 5. 12. 2022 😈

Další pravidelnou akci se stal Mikuláš. U několikátým rokem se vydávají členové a podporovatelé spolku 5.12. v maskách mezi děti a peníze vybrané mezi rodinami letos věnovali na pomoc malé Sofince.
Celková vybraná částka byla 35 000 Kč.

Zimní tučňák challenge 18. 12. 2022🐧

Jedna z prvních charitativních akcí, kterou spolek připravoval za dobu svého činnosti je Zimní tučňák challenge. Letos jsme museli změnit místo konání a upravit pravidla. Pr splnění úkolu museli být účastníci po dobu 30 sekund po ramena ve Vltavě, uběhnout 100 m a na závěr udělat 10 burpees. Přesto akce která, se konala pod záštitou starosty Městské části Prahy 4 byla opět velmi povedená. Aukce a samotná challenge byla věnovaná malému Michalovi.
Celková vybraná částka byla 35 000 Kč

Vánoční strom splněných přání 24. 12. 2022🎄

Poslední akcí spolku letošního roku byl strom splněných přání. Letos jsme se spojili s nadací Pink bubble. Stromeček nesl konkrétní přání onkologicky nemocných dětí. Dárky, které koupili naši členové a podporovatelé jsme přes kurýrní službu doručili přímo k dětem, které si své dárečky rozbalily přímo na štědrý den.

Prodej charitativních čelenek 🧣

Po celý rok se prodávali ručně vyrobené zateplené čelenky, za které moc děkujeme Denise Vylítové a jejich kamarádce. Prodávali se prostřednictvím eshopu agogestore.cz, který nám částku pro Valinku pravidelně posílal. Na konci roku jsme tak Valince mohli zaslat 3151 Kč.
Na konci roku jsme nahlédli na stav naše účtu a zjistili, že díky květnové výzvě a také prodeji oblečení SRTG Praha, který opět zprostředkoval e-shop agogestore.cz, se nám na účtu nastřádaly nějaké peníze. Rozhodli jsme se poslat 20 000 Kč Adámkovi Hrdému, protože ho čeká operace páteře a spousta cvičení, kvůli prodělanému zápalu plic v roce 2022.
Rok 2022 byl v mnoha ohledech jiný. Spoustu lidí, co nám pomáhalo předchozí roky, se vydalo jinou cestou. Zároveň nám pomáhají nový lidé a podporovatelé. Každý, kdo s námi kráčel předchozí roky tu zanechal svou stopu a my jsme za to vděční. Každou minutu, kterou nám věnovali, někomu pomohla. Letošní rok je vnímám jako začátek nové cesty našeho spolku. Plány na ten další rok už máme a věříme, že opět sportem splníme něčí sny. Moc děkujeme za vaši podporu.
Krásný rok 2023 🥂
Honza, Zuzka, Klárka