Zimní Tučňák challenge

Brr … Nejšílenější výzva je schovaná na prosinec. Kdo by totiž doprovodně vlezl do Vltavy na 30 vteřin v prosinci? K tomu hned třikrát. Tím výzva nekončí – následuje běh na 200 metrů a 10 burpees. A zase třikrát. Tučňáků se na břehu Vltavy vždy sejde mnoho, takže výzva je to opravdu pro každého.

2020

Pandemie COVID-19 překazila setkání se u poslední pravidelné akce roku Tučňák challenge a účastníci se tak zapojovali jen na dálku. Celkem se pro malou bojovnici Adélku vybralo 20 tis. Kč.

2019

Charitativní tombola praskala ve švech, proto jsme vydražili 39 balíčků a na dobrou věc – jen z tomboly – jde 21 ti. Kč! Celkem podařilo vybrat přes 30 tis. Kč, které jsme věnovali na léčbu malé Charlottky a druhou polovinu Dětskému krizovému centru. Do Vltavy se ponořilo celkem 65 tučňáků.

2018

Obliba Tučňák challenge stoupá a stoupá. Na šest desítek otužilců se stalo nefalšovanými tučňáky. Mrazivé prosincové odpoledne, během něhož jsme se mohli zahřát i charitativním svařákem od Kubíka, vynesl 38 200 Kč!

2017

Bylo to až k nevíře, když se do druhého ročníku zapojila necelá padesátka otužilců. Nechyběla ani sněhová přeháňka a my jsme z akce odcházeli s výtěžkem necelých 33 tis. Kč na dobrou věc.

2016

Byl jednou jeden Honza a ten měl šílený nápad koupat se v prosince ve Vltavě. A k tomu běhat a dělat angličáky. A světe div se, ono se k němu přidalo dalších 11 lidí. A tradice tučňák challenge byla zahájena.