Květnová výzva

Každý kilometr má nový smysl, když se zdolá s pocitem pomoci. Smysl charitativní výzvy je jednoduchý – stanovit si, na kolik si ceníme svůj jeden zdolaný kilometr, obout běžecké kecky, sednout na kole nebo vyrazit do světa na procházku a na konci měsíce svůj počet naběhaných kilometrů vynásobit částkou za jeden kilometr.

 

2022

 

2021

Pro onkologicky nemocné děti, pro které Nadační fond Pink Bubble organizuje tábory, na nichž se mohou cítit zase jako „normální“ děti, se vybralo během další jarní vlny onemocnění covid-19 65 tis. Kč. Do akce se i letos zapojilo 68 srdcařů.

2020

Tento ročník Květové výzvy byl rekordní. Pro 16letou onkologicky nemocnou Moniku se semklo přes 100 srdcařů, kteří pohyb spojili s pomocí druhým. Aby se Monika uzdravila a splnila si svůj sen mít vlastní cukrárnu, se vybralo neuvěřitelných 110 tis. Kč.

2019

Přes 70 tis. Kč vynesla tradiční květnová výzva, která byla tentokráte věnovaná malé dvouleté Ninušce a Dětskému krizovému centru. Do výzvy se zapojilo téměř devadesát srdcařů.

2018

Výtěžek ve výši téměř 50 tis. Kč rozdělili – polovina připadla pražskému Azylovému domu ROSA, který pomáhá ženám postavit se na vlastní nohy a vyrovnat se s týráním, a polovina handicapované Adélce na další léčbu.

2017

Tentokrát jsme se rozhodli, že pomůžeme dětem v integračních školičkách Smíšek, které pomáhají dětem ze sociálně slabých rodin. Charitativní květnová výzva přinesla přes 50 tis. Kč a děti čekala řada výletů.

2016

V prvním ročníku jsme běhali pro onkologicky nemocné dospívající, kteří ještě dříve než mohli poznat svět kolem sebe, se museli vyrovnat s náročnou překážkou, jež jim život do cesty postavil. Pro Nadaci Pink Bubble jsme vybrali jsme téměř 90 tis. Kč.